State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
MN | 1A | John Burkel | Republican | No |
MN | 2A | Matthew J. 'Matt' Grossell | Republican | No |
MN | 2B | Matt Bliss | Republican | No |
MN | 3A | Roger Skraba | Republican | No |
MN | 3B | Natalie Zeleznikar | Republican | No |
MN | 4A | Heather Keeler | Democratic | Yes |
MN | 4B | Jim Joy | Republican | No |
MN | 5A | Krista Knudsen | Republican | No |
MN | 5B | Mike Wiener | Republican | No |
MN | 6A | Ben Davis | Republican | No |
MN | 6B | Joshua 'Josh' Heintzeman | Republican | No |
MN | 7A | Spencer Igo | Republican | No |
MN | 7B | Dave Lislegard | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 8A | Liz Olson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 8B | Alicia Kozlowski | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 9A | Jeff Backer | Republican | No |
MN | 9B | Tom Murphy | Republican | No |
MN | 10A | Ron Kresha | Republican | No |
MN | 10B | Isaac Schultz | Republican | No |
MN | 11A | Jeff A. Dotseth | Republican | No |
MN | 11B | Nathan Nelson | Republican | No |
MN | 12A | Paul H. Anderson | Republican | No |
MN | 12B | Mary Franson | Republican | No |
MN | 13A | Lisa Demuth | Republican | No |
MN | 13B | Tim O'Driscoll | Republican | No |
MN | 14A | Bernie Perryman | Republican | No |
MN | 14B | Dan Wolgamott | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 15A | Chris Swedzinski | Republican | No |
MN | 15B | Paul Torkelson | Republican | No |
MN | 16A | Dean Urdahl | Republican | No |
MN | 16B | Dave Baker | Republican | No |
MN | 17A | Dawn Gillman | Republican | No |
MN | 17B | Bobbie Harder | Republican | No |
MN | 18A | Jeff Brand | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 18B | Luke Frederick | Democratic | Yes |
MN | 19A | Brian Daniels | Republican | No |
MN | 19B | John Petersburg | Republican | No |
MN | 20A | Pam Altendorf | Republican | No |
MN | 20B | Steven Jacob | Republican | No |
MN | 21A | Joe Roy Schomacker | Republican | No |
MN | 21B | Marj Fogelman | Republican | No |
MN | 22A | Bjorn Olson | Republican | No |
MN | 22B | Brian Pfarr | Republican | No |
MN | 23A | Peggy Bennett | Republican | No |
MN | 23B | Patricia Mueller | Republican | No |
MN | 24B | Tina Liebling | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 25A | Kim Hicks | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 25B | Andrew 'Andy' Smith | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 26A | Gene Pelowski Jr. | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 27A | Shane Mekeland | Republican | No |
MN | 27B | Kurt Daudt | Republican | No |
MN | 28A | Brian Johnson | Republican | No |
MN | 28B | Anne E. Neu Brindley | Republican | No |
MN | 30A | Walter Hudson | Republican | No |
MN | 30B | Paul Novotny | Republican | No |
MN | 31A | Harry Niska | Republican | No |
MN | 31B | Peggy Scott | Republican | No |
MN | 32A | Nolan West | Republican | No |
MN | 32B | Matt Norris | Democratic | Yes |
MN | 33A | Patti Anderson | Republican | No |
MN | 33B | Josiah Hill | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 34A | Danny Nadeau | Republican | No |
MN | 34B | Melissa Hortman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 35A | Zack Stephenson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 35B | Gerald F. 'Jerry' Newton | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 36A | Elliott Engen | Republican | No |
MN | 36B | Brion Curran | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 37A | Kristin Robbins | Republican | No |
MN | 37B | Kristin Bahner | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 38A | Michael V. 'Mike' Nelson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 38B | Samantha Vang | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 39A | Erin Koegel | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 39B | Sandra Feist | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 40A | Kelly Moller | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 40B | Jamie Becker-Finn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 41A | Mark Wiens | Republican | No |
MN | 42A | Ned Carroll | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 42B | Ginny Klevorn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 43A | Cedrick Rommel Frazier | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 43B | Mike Freiberg | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 44A | Peter M. Fischer | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 44B | Leon M. Lillie | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 45A | Andrew Myers | Republican | No |
MN | 45B | Patty Acomb | Democratic | Yes |
MN | 46A | Larry Kraft | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 46B | Cheryl Youakim | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 47A | Amanda Hemmingsen-Jaeger | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 47B | Ethan Cha | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 48A | Jim Nash | Republican | No |
MN | 48B | Lucille 'Lucy' Rehm | Democratic | Yes |
MN | 49A | Laurie Pryor | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 49B | Carlie Kotyza-Witthuhn | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 50A | Heather Edelson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 50B | Steve B. 'Steve' Elkins | Democratic | Yes |
MN | 51A | Michael Howard | Democratic | Yes |
MN | 51B | Nathan Coulter | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 52A | Liz Reyer | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 52B | Ruth Richardson | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 53A | Mary Frances Clardy | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 53B | Richard 'Rick' Hansen | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 54A | Brad Tabke | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 54B | Ben Bakeberg | Republican | No |
MN | 55A | Jessica Hanson | Democratic | Yes |
MN | 55B | Kaela Berg | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 56A | Robert Bierman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 56B | John Huot | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 57A | Jon Koznick | Republican | No |
MN | 57B | Jeff Witte | Republican | No |
MN | 58A | Kristi Pursell | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 59A | Fue Lee | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 59B | Esther Agbaje | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 60A | Sydney Jordan | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 60B | Mohamud Noor | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 61A | Frank D. Hornstein | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 61B | Jamie Long | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 62A | Aisha Gomez | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 62B | Hodan Hassan | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 63A | Samantha Sencer-Mura | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 63B | Emma Greenman | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 64A | Kaohly Vang Her | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 64B | David 'Dave' Pinto | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 65A | Samakab Hussein | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 65B | Maria Isa Perez-Vega | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 66A | Leigh Finke | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 66B | Athena Hollins | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 67A | Liz Lee | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
MN | 67B | Jay Xiong | Democratic/Farmer/Labor | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
MN - 1A | John Burkel | R | No |
MN - 2A | Matthew J. 'Matt' Grossell | R | No |
MN - 2B | Matt Bliss | R | No |
MN - 3A | Roger Skraba | R | No |
MN - 3B | Natalie Zeleznikar | R | No |
MN - 4A | Heather Keeler | D | Yes |
MN - 4B | Jim Joy | R | No |
MN - 5A | Krista Knudsen | R | No |
MN - 5B | Mike Wiener | R | No |
MN - 6A | Ben Davis | R | No |
MN - 6B | Joshua 'Josh' Heintzeman | R | No |
MN - 7A | Spencer Igo | R | No |
MN - 7B | Dave Lislegard | Yes | |
MN - 8A | Liz Olson | Yes | |
MN - 8B | Alicia Kozlowski | Yes | |
MN - 9A | Jeff Backer | R | No |
MN - 9B | Tom Murphy | R | No |
MN - 10A | Ron Kresha | R | No |
MN - 10B | Isaac Schultz | R | No |
MN - 11A | Jeff A. Dotseth | R | No |
MN - 11B | Nathan Nelson | R | No |
MN - 12A | Paul H. Anderson | R | No |
MN - 12B | Mary Franson | R | No |
MN - 13A | Lisa Demuth | R | No |
MN - 13B | Tim O'Driscoll | R | No |
MN - 14A | Bernie Perryman | R | No |
MN - 14B | Dan Wolgamott | Yes | |
MN - 15A | Chris Swedzinski | R | No |
MN - 15B | Paul Torkelson | R | No |
MN - 16A | Dean Urdahl | R | No |
MN - 16B | Dave Baker | R | No |
MN - 17A | Dawn Gillman | R | No |
MN - 17B | Bobbie Harder | R | No |
MN - 18A | Jeff Brand | Yes | |
MN - 18B | Luke Frederick | D | Yes |
MN - 19A | Brian Daniels | R | No |
MN - 19B | John Petersburg | R | No |
MN - 20A | Pam Altendorf | R | No |
MN - 20B | Steven Jacob | R | No |
MN - 21A | Joe Roy Schomacker | R | No |
MN - 21B | Marj Fogelman | R | No |
MN - 22A | Bjorn Olson | R | No |
MN - 22B | Brian Pfarr | R | No |
MN - 23A | Peggy Bennett | R | No |
MN - 23B | Patricia Mueller | R | No |
MN - 24B | Tina Liebling | Yes | |
MN - 25A | Kim Hicks | Yes | |
MN - 25B | Andrew 'Andy' Smith | Yes | |
MN - 26A | Gene Pelowski Jr. | Yes | |
MN - 27A | Shane Mekeland | R | No |
MN - 27B | Kurt Daudt | R | No |
MN - 28A | Brian Johnson | R | No |
MN - 28B | Anne E. Neu Brindley | R | No |
MN - 30A | Walter Hudson | R | No |
MN - 30B | Paul Novotny | R | No |
MN - 31A | Harry Niska | R | No |
MN - 31B | Peggy Scott | R | No |
MN - 32A | Nolan West | R | No |
MN - 32B | Matt Norris | D | Yes |
MN - 33A | Patti Anderson | R | No |
MN - 33B | Josiah Hill | Yes | |
MN - 34A | Danny Nadeau | R | No |
MN - 34B | Melissa Hortman | Yes | |
MN - 35A | Zack Stephenson | Yes | |
MN - 35B | Gerald F. 'Jerry' Newton | Yes | |
MN - 36A | Elliott Engen | R | No |
MN - 36B | Brion Curran | Yes | |
MN - 37A | Kristin Robbins | R | No |
MN - 37B | Kristin Bahner | Yes | |
MN - 38A | Michael V. 'Mike' Nelson | Yes | |
MN - 38B | Samantha Vang | Yes | |
MN - 39A | Erin Koegel | Yes | |
MN - 39B | Sandra Feist | Yes | |
MN - 40A | Kelly Moller | Yes | |
MN - 40B | Jamie Becker-Finn | Yes | |
MN - 41A | Mark Wiens | R | No |
MN - 42A | Ned Carroll | Yes | |
MN - 42B | Ginny Klevorn | Yes | |
MN - 43A | Cedrick Rommel Frazier | Yes | |
MN - 43B | Mike Freiberg | Yes | |
MN - 44A | Peter M. Fischer | Yes | |
MN - 44B | Leon M. Lillie | Yes | |
MN - 45A | Andrew Myers | R | No |
MN - 45B | Patty Acomb | D | Yes |
MN - 46A | Larry Kraft | Yes | |
MN - 46B | Cheryl Youakim | Yes | |
MN - 47A | Amanda Hemmingsen-Jaeger | Yes | |
MN - 47B | Ethan Cha | Yes | |
MN - 48A | Jim Nash | R | No |
MN - 48B | Lucille 'Lucy' Rehm | D | Yes |
MN - 49A | Laurie Pryor | Yes | |
MN - 49B | Carlie Kotyza-Witthuhn | Yes | |
MN - 50A | Heather Edelson | Yes | |
MN - 50B | Steve B. 'Steve' Elkins | D | Yes |
MN - 51A | Michael Howard | D | Yes |
MN - 51B | Nathan Coulter | Yes | |
MN - 52A | Liz Reyer | Yes | |
MN - 52B | Ruth Richardson | Yes | |
MN - 53A | Mary Frances Clardy | Yes | |
MN - 53B | Richard 'Rick' Hansen | Yes | |
MN - 54A | Brad Tabke | Yes | |
MN - 54B | Ben Bakeberg | R | No |
MN - 55A | Jessica Hanson | D | Yes |
MN - 55B | Kaela Berg | Yes | |
MN - 56A | Robert Bierman | Yes | |
MN - 56B | John Huot | Yes | |
MN - 57A | Jon Koznick | R | No |
MN - 57B | Jeff Witte | R | No |
MN - 58A | Kristi Pursell | Yes | |
MN - 59A | Fue Lee | Yes | |
MN - 59B | Esther Agbaje | Yes | |
MN - 60A | Sydney Jordan | Yes | |
MN - 60B | Mohamud Noor | Yes | |
MN - 61A | Frank D. Hornstein | Yes | |
MN - 61B | Jamie Long | Yes | |
MN - 62A | Aisha Gomez | Yes | |
MN - 62B | Hodan Hassan | Yes | |
MN - 63A | Samantha Sencer-Mura | Yes | |
MN - 63B | Emma Greenman | Yes | |
MN - 64A | Kaohly Vang Her | Yes | |
MN - 64B | David 'Dave' Pinto | Yes | |
MN - 65A | Samakab Hussein | Yes | |
MN - 65B | Maria Isa Perez-Vega | Yes | |
MN - 66A | Leigh Finke | Yes | |
MN - 66B | Athena Hollins | Yes | |
MN - 67A | Liz Lee | Yes | |
MN - 67B | Jay Xiong | Yes |