State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
VT | Addison-1 | Robin Scheu | Democratic | Yes |
VT | Addison-1 | Amy Sheldon | Democratic | Yes |
VT | Addison-2 | Peter Conlon | Democratic | Yes |
VT | Addison-3 | Diane M. Lanpher | Democratic | Yes |
VT | Addison-3 | Matt Birong | Democratic | Yes |
VT | Addison-4 | Mari Cordes | Democratic | Yes |
VT | Addison-4 | Caleb Elder | Democratic | Yes |
VT | Addison-5 | Jubilee McGill | Democratic | Yes |
VT | Addison-Rutland | Joseph Andriano | Democratic | No |
VT | Bennington-1 | Nelson Brownell | Democratic | Did Not Vote |
VT | Bennington-2-1 | Timothy R. Corcoran II | Democratic | Yes |
VT | Bennington-2-1 | Dane Whitman | Democratic | Yes |
VT | Bennington-3 | David K. Durfee | Democratic | Yes |
VT | Bennington-4 | Kathleen James | Democratic | Did Not Vote |
VT | Bennington-4 | Seth Bongartz | Democratic | Yes |
VT | Bennington-Rutland | Mike Rice | Democratic | Yes |
VT | Caledonia-1 | Bobby Farlice-Rubio | Democratic | Yes |
VT | Caledonia-2 | Joseph 'Chip' Troiano | Democratic | Yes |
VT | Caledonia-3 | Dennis R. LaBounty | Democratic | Yes |
VT | Caledonia-3 | Charles W. Wilson | Republican | Did Not Vote |
VT | Caledonia-Washington | Henry Pearl | Democratic | Yes |
VT | Chittenden-1 | Jana Brown | Democratic | Yes |
VT | Chittenden-2 | Erin Brady | Democratic | Yes |
VT | Chittenden-2 | Angela Arsenault | Democratic | Yes |
VT | Chittenden-3 | Edye Graning | Democratic | Yes |
VT | Chittenden-3 | Trevor J. Squirrell | Democratic | Yes |
VT | Essex-Caledonia | Terri Lynn Williams | Republican | No |
VT | Franklin-1 | Ashley R. Bartley | Republican | No |
VT | Franklin-1 | Carolyn Whitney Branagan | Republican | No |
VT | Franklin-2 | Eileen G. 'Lynn' Dickinson | Republican | Did Not Vote |
VT | Franklin-3-1 | Michael D. 'Mike' McCarthy | Democratic | Yes |
VT | Franklin-4 | Matthew Walker | Republican | No |
VT | Franklin-4 | Thomas Oliver | Democratic, Republican | No |
VT | Franklin-5 | Lisa Abbott Hango | Republican | Did Not Vote |
VT | Franklin-5 | Wayne L. Laroche | Republican | No |
VT | Franklin-6 | James Gregoire | Republican | No |
VT | Franklin-7 | Allen 'Penny' DeMar | Republican | No |
VT | Grand Isle-Chittenden | Josie Leavitt | Democratic | Yes |
VT | Grand Isle-Chittenden | Michael R. 'Mike' Morgan | Republican | No |
VT | Lamoille-1 | Jed Lipsky | Independent | Yes |
VT | Lamoille-2 | Daniel 'Dan' Noyes | Democratic | Yes |
VT | Lamoille-2 | Melanie Carpenter | Democratic | Yes |
VT | Lamoille-3 | Lucy Boyden | Democratic | Yes |
VT | Lamoille-Washington | Saudia LaMont | Democratic | Yes |
VT | Lamoille-Washington | Avram Patt | Democratic | Yes |
VT | Orange-1 | Carl C. Demrow | Democratic | Yes |
VT | Orange-2 | Monique Priestley | Democratic | Yes |
VT | Orange-Caledonia | Joseph Parsons | Republican | No |
VT | Orange-Washington-Addison | Larry Satcowitz | Democratic | Yes |
VT | Orange-Washington-Addison | Philip 'Jay' Hooper | Democratic | Yes |
VT | Orleans-1 | Brian Smith | Republican | No |
VT | Orleans-1 | Larry Labor | Republican | No |
VT | Orleans-2 | Woodman H. 'Woody' Page | Republican | No |
VT | Orleans-Lamoille | Michael J. Marcotte | Republican | No |
VT | Orleans-Lamoille | Mark A. Higley | Republican | No |
VT | Rutland-1 | Patricia A. McCoy | Republican | Did Not Vote |
VT | Rutland-2 | Thomas B. 'Tom' Burditt | Republican | Did Not Vote |
VT | Rutland-2 | Arthur Peterson | Republican | No |
VT | Rutland-3 | Jarrod E. Sammis | Republican | No |
VT | Rutland-4 | Paul Clifford | Republican | No |
VT | Rutland-6 | Mary E. Howard | Democratic | Yes |
VT | Rutland-Bennington | Robin Chesnut-Tangerman | Democratic | Yes |
VT | Washington-1 | Anne B. Donahue | Republican | No |
VT | Washington-1 | Kenneth W. Goslant | Republican | No |
VT | Washington-2 | Dara Torre | Democratic | Yes |
VT | Washington-2 | Kari Dolan | Democratic | Yes |
VT | Washington-3 | Peter D. Anthony | Democratic | Yes |
VT | Washington-3 | Jonathan Williams | Democratic | Yes |
VT | Washington-4 | Kate McCann | Democratic | Yes |
VT | Washington-4 | Conor Casey | Democratic | Yes |
VT | Washington-5 | Elanor Chapin | Democratic | Yes |
VT | Washington-6 | Marc B. Mihaly | Democratic | Yes |
VT | Washington-Chittenden | Theresa A. Wood | Democratic | Yes |
VT | Washington-Chittenden | Thomas S. 'Tom' Stevens | Democratic | Yes |
VT | Windham-1 | Sara Coffey | Democratic | Yes |
VT | Windham-2-1 | Laura Sibilia | Independent | Yes |
VT | Windham-3 | Michelle Bos-Lun | Democratic | Yes |
VT | Windham-3 | Leslie Goldman | Democratic | Yes |
VT | Windham-4 | Michael 'Mike' Mrowicki | Democratic | Yes |
VT | Windham-5 | Emily J. Long | Democratic | Yes |
VT | Windham-6 | Tristan D. Roberts | Democratic | Yes |
VT | Windham-Bennington-Windsor | Kelly MacLaury Pajala | Independent | Yes |
VT | Windsor-1 | John L. Bartholomew | Democratic | Yes |
VT | Windsor-1 | Elizabeth Burrows | Democratic | Yes |
VT | Windsor-2 | John Arrison | Democratic | Yes |
VT | Windsor-3-2 | Kristi Morris | Democratic | Yes |
VT | Windsor-3-2 | Alice M. Emmons | Democratic | Yes |
VT | Windsor-4-1 | Heather Surprenant | Democratic | Yes |
VT | Windsor-5 | Tesha Buss | Democratic | Yes |
VT | Windsor-Orange-1 | John O'Brien | Democratic | Yes |
VT | Windsor-Orange-2 | Rebecca Holcombe | Democratic | Yes |
VT | Windsor-Orange-2 | James W. 'Jim' Masland | Democratic | Yes |
VT | Windsor-Rutland | Kirk White | Democratic | Yes |
VT | Bennington 5 | Mary A. Morrissey | Republican | No |
VT | Chittenden 17 | Emma Mulvaney-Stanak | Progressive | Yes |
VT | Rutland 7 | William Notte | Democratic | Yes |
VT | Windsor - Windham | Heather Chase | Democratic | Yes |
VT | Caledonia-Essex | Scott Campbell | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 19 | Patrick M. Brennan | Republican | No |
VT | Orleans 4 | Katherine Sims | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 13 | Tiff Bluemle | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 13 | Gabrielle Stebbins | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 14 | Mary-Katherine Stone | Democratic, Progressive | Yes |
VT | Chittenden 20 | Curt Taylor | Democratic | Yes |
VT | Orleans 3 | David Templeman | Democratic | No |
VT | Franklin 8 | Casey J. Toof | Republican | No |
VT | Caledonia-Essex | Scott Beck | Republican | No |
VT | Chittenden 5 | Chea Waters Evans | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 19 | Sarah 'Sarita' Austin | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 25 | Julia Andrews | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 18 | Robert 'Bob' Hooper | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 10 | Kate Nugent | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 16 | Jill L. Krowinski | Democratic | Did Not Vote |
VT | Chittenden 18 | Carol Ode | Democratic | Yes |
VT | Rutland-Windsor | Logan Nicoll | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 4 | Phil Pouech | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 14 | Barbara Rachelson | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 11 | Brian Minier | Democratic | Yes |
VT | Rutland 8 | Charles H. 'Butch' Shaw | Republican | No |
VT | Chittenden 21 | Taylor Small | Democratic | Yes |
VT | Chittenden- Franklin | Chris Taylor | Republican | No |
VT | Windham 9 | Tristan D. Toleno | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 24 | Alyssa Hughes Black | Democratic | Yes |
VT | Rutland 5 | Eric Maguire | Republican | No |
VT | Chittenden 16 | Kate Logan | Democratic, Progressive | Yes |
VT | Chittenden 12 | Martin LaLonde | Democratic | Yes |
VT | Windham 7 | Emilie Kornheiser | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 7 | Jessica Comai Brumsted | Democratic | Yes |
VT | Windham 8 | Mollie S. Burke | Progressive | Yes |
VT | Rutland 10 | William P. 'Bill' Canfield | Republican | No |
VT | Bennington 5 | Jim Carroll | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 20 | Seth Chase | Democratic | Yes |
VT | Windsor 6 | Kevin B. 'Coach' Christie | Democratic | Yes |
VT | Windsor 6 | Esme Cole | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 22 | Lori Houghton | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 15 | Troy Headrick | Democratic, Progressive | Yes |
VT | Chittenden 22 | Karen Dolan | Democratic | Yes |
VT | Rutland 11 | James 'Jim' Harrison | Republican | No |
VT | Chittenden 23 | Golrang 'Rey' Garofano | Democratic | Did Not Vote |
VT | Orange 3 | Rodney P. Graham | Republican | No |
VT | Washington - Orange | Gina M. Galfetti | Republican | No |
VT | Chittenden 8 | Noah Hyman | Democratic | Yes |
VT | Rutland 9 | Stephanie Jerome | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 9 | Emily 'Emilie' Krasnow | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 6 | Kate Lalley | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 23 | Leonora Dodge | Democratic | Yes |
VT | Chittenden 21 | Daisy Berbeco | Democratic | Yes |
VT | Chittenden- Franklin | Christopher Mattos | Republican | No |
VT | Chittenden 15 | Brian Cina | Democratic | Yes |
VT | Washington - Orange | Francis Matthew 'Topper' McFaun | Republican | Did Not Vote |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
VT - Addison-1 | Robin Scheu | D | Yes |
VT - Addison-1 | Amy Sheldon | D | Yes |
VT - Addison-2 | Peter Conlon | D | Yes |
VT - Addison-3 | Diane M. Lanpher | D | Yes |
VT - Addison-3 | Matt Birong | D | Yes |
VT - Addison-4 | Mari Cordes | D | Yes |
VT - Addison-4 | Caleb Elder | D | Yes |
VT - Addison-5 | Jubilee McGill | D | Yes |
VT - Addison-Rutland | Joseph Andriano | D | No |
VT - Bennington-1 | Nelson Brownell | D | Did Not Vote |
VT - Bennington-2-1 | Timothy R. Corcoran II | D | Yes |
VT - Bennington-2-1 | Dane Whitman | D | Yes |
VT - Bennington-3 | David K. Durfee | D | Yes |
VT - Bennington-4 | Kathleen James | D | Did Not Vote |
VT - Bennington-4 | Seth Bongartz | D | Yes |
VT - Bennington-Rutland | Mike Rice | D | Yes |
VT - Caledonia-1 | Bobby Farlice-Rubio | D | Yes |
VT - Caledonia-2 | Joseph 'Chip' Troiano | D | Yes |
VT - Caledonia-3 | Dennis R. LaBounty | D | Yes |
VT - Caledonia-3 | Charles W. Wilson | R | Did Not Vote |
VT - Caledonia-Washington | Henry Pearl | D | Yes |
VT - Chittenden-1 | Jana Brown | D | Yes |
VT - Chittenden-2 | Erin Brady | D | Yes |
VT - Chittenden-2 | Angela Arsenault | D | Yes |
VT - Chittenden-3 | Edye Graning | D | Yes |
VT - Chittenden-3 | Trevor J. Squirrell | D | Yes |
VT - Essex-Caledonia | Terri Lynn Williams | R | No |
VT - Franklin-1 | Ashley R. Bartley | R | No |
VT - Franklin-1 | Carolyn Whitney Branagan | R | No |
VT - Franklin-2 | Eileen G. 'Lynn' Dickinson | R | Did Not Vote |
VT - Franklin-3-1 | Michael D. 'Mike' McCarthy | D | Yes |
VT - Franklin-4 | Matthew Walker | R | No |
VT - Franklin-4 | Thomas Oliver | No | |
VT - Franklin-5 | Lisa Abbott Hango | R | Did Not Vote |
VT - Franklin-5 | Wayne L. Laroche | R | No |
VT - Franklin-6 | James Gregoire | R | No |
VT - Franklin-7 | Allen 'Penny' DeMar | R | No |
VT - Grand Isle-Chittenden | Josie Leavitt | D | Yes |
VT - Grand Isle-Chittenden | Michael R. 'Mike' Morgan | R | No |
VT - Lamoille-1 | Jed Lipsky | Yes | |
VT - Lamoille-2 | Daniel 'Dan' Noyes | D | Yes |
VT - Lamoille-2 | Melanie Carpenter | D | Yes |
VT - Lamoille-3 | Lucy Boyden | D | Yes |
VT - Lamoille-Washington | Saudia LaMont | D | Yes |
VT - Lamoille-Washington | Avram Patt | D | Yes |
VT - Orange-1 | Carl C. Demrow | D | Yes |
VT - Orange-2 | Monique Priestley | D | Yes |
VT - Orange-Caledonia | Joseph Parsons | R | No |
VT - Orange-Washington-Addison | Larry Satcowitz | D | Yes |
VT - Orange-Washington-Addison | Philip 'Jay' Hooper | D | Yes |
VT - Orleans-1 | Brian Smith | R | No |
VT - Orleans-1 | Larry Labor | R | No |
VT - Orleans-2 | Woodman H. 'Woody' Page | R | No |
VT - Orleans-Lamoille | Michael J. Marcotte | R | No |
VT - Orleans-Lamoille | Mark A. Higley | R | No |
VT - Rutland-1 | Patricia A. McCoy | R | Did Not Vote |
VT - Rutland-2 | Thomas B. 'Tom' Burditt | R | Did Not Vote |
VT - Rutland-2 | Arthur Peterson | R | No |
VT - Rutland-3 | Jarrod E. Sammis | R | No |
VT - Rutland-4 | Paul Clifford | R | No |
VT - Rutland-6 | Mary E. Howard | D | Yes |
VT - Rutland-Bennington | Robin Chesnut-Tangerman | D | Yes |
VT - Washington-1 | Anne B. Donahue | R | No |
VT - Washington-1 | Kenneth W. Goslant | R | No |
VT - Washington-2 | Dara Torre | D | Yes |
VT - Washington-2 | Kari Dolan | D | Yes |
VT - Washington-3 | Peter D. Anthony | D | Yes |
VT - Washington-3 | Jonathan Williams | D | Yes |
VT - Washington-4 | Kate McCann | D | Yes |
VT - Washington-4 | Conor Casey | D | Yes |
VT - Washington-5 | Elanor Chapin | D | Yes |
VT - Washington-6 | Marc B. Mihaly | D | Yes |
VT - Washington-Chittenden | Theresa A. Wood | D | Yes |
VT - Washington-Chittenden | Thomas S. 'Tom' Stevens | D | Yes |
VT - Windham-1 | Sara Coffey | D | Yes |
VT - Windham-2-1 | Laura Sibilia | Yes | |
VT - Windham-3 | Michelle Bos-Lun | D | Yes |
VT - Windham-3 | Leslie Goldman | D | Yes |
VT - Windham-4 | Michael 'Mike' Mrowicki | D | Yes |
VT - Windham-5 | Emily J. Long | D | Yes |
VT - Windham-6 | Tristan D. Roberts | D | Yes |
VT - Windham-Bennington-Windsor | Kelly MacLaury Pajala | Yes | |
VT - Windsor-1 | John L. Bartholomew | D | Yes |
VT - Windsor-1 | Elizabeth Burrows | D | Yes |
VT - Windsor-2 | John Arrison | D | Yes |
VT - Windsor-3-2 | Kristi Morris | D | Yes |
VT - Windsor-3-2 | Alice M. Emmons | D | Yes |
VT - Windsor-4-1 | Heather Surprenant | D | Yes |
VT - Windsor-5 | Tesha Buss | D | Yes |
VT - Windsor-Orange-1 | John O'Brien | D | Yes |
VT - Windsor-Orange-2 | Rebecca Holcombe | D | Yes |
VT - Windsor-Orange-2 | James W. 'Jim' Masland | D | Yes |
VT - Windsor-Rutland | Kirk White | D | Yes |
VT - Bennington 5 | Mary A. Morrissey | R | No |
VT - Chittenden 17 | Emma Mulvaney-Stanak | Yes | |
VT - Rutland 7 | William Notte | D | Yes |
VT - Windsor - Windham | Heather Chase | D | Yes |
VT - Caledonia-Essex | Scott Campbell | D | Yes |
VT - Chittenden 19 | Patrick M. Brennan | R | No |
VT - Orleans 4 | Katherine Sims | D | Yes |
VT - Chittenden 13 | Tiff Bluemle | D | Yes |
VT - Chittenden 13 | Gabrielle Stebbins | D | Yes |
VT - Chittenden 14 | Mary-Katherine Stone | Yes | |
VT - Chittenden 20 | Curt Taylor | D | Yes |
VT - Orleans 3 | David Templeman | D | No |
VT - Franklin 8 | Casey J. Toof | R | No |
VT - Caledonia-Essex | Scott Beck | R | No |
VT - Chittenden 5 | Chea Waters Evans | D | Yes |
VT - Chittenden 19 | Sarah 'Sarita' Austin | D | Yes |
VT - Chittenden 25 | Julia Andrews | D | Yes |
VT - Chittenden 18 | Robert 'Bob' Hooper | D | Yes |
VT - Chittenden 10 | Kate Nugent | D | Yes |
VT - Chittenden 16 | Jill L. Krowinski | D | Did Not Vote |
VT - Chittenden 18 | Carol Ode | D | Yes |
VT - Rutland-Windsor | Logan Nicoll | D | Yes |
VT - Chittenden 4 | Phil Pouech | D | Yes |
VT - Chittenden 14 | Barbara Rachelson | D | Yes |
VT - Chittenden 11 | Brian Minier | D | Yes |
VT - Rutland 8 | Charles H. 'Butch' Shaw | R | No |
VT - Chittenden 21 | Taylor Small | D | Yes |
VT - Chittenden- Franklin | Chris Taylor | R | No |
VT - Windham 9 | Tristan D. Toleno | D | Yes |
VT - Chittenden 24 | Alyssa Hughes Black | D | Yes |
VT - Rutland 5 | Eric Maguire | R | No |
VT - Chittenden 16 | Kate Logan | Yes | |
VT - Chittenden 12 | Martin LaLonde | D | Yes |
VT - Windham 7 | Emilie Kornheiser | D | Yes |
VT - Chittenden 7 | Jessica Comai Brumsted | D | Yes |
VT - Windham 8 | Mollie S. Burke | Yes | |
VT - Rutland 10 | William P. 'Bill' Canfield | R | No |
VT - Bennington 5 | Jim Carroll | D | Yes |
VT - Chittenden 20 | Seth Chase | D | Yes |
VT - Windsor 6 | Kevin B. 'Coach' Christie | D | Yes |
VT - Windsor 6 | Esme Cole | D | Yes |
VT - Chittenden 22 | Lori Houghton | D | Yes |
VT - Chittenden 15 | Troy Headrick | Yes | |
VT - Chittenden 22 | Karen Dolan | D | Yes |
VT - Rutland 11 | James 'Jim' Harrison | R | No |
VT - Chittenden 23 | Golrang 'Rey' Garofano | D | Did Not Vote |
VT - Orange 3 | Rodney P. Graham | R | No |
VT - Washington - Orange | Gina M. Galfetti | R | No |
VT - Chittenden 8 | Noah Hyman | D | Yes |
VT - Rutland 9 | Stephanie Jerome | D | Yes |
VT - Chittenden 9 | Emily 'Emilie' Krasnow | D | Yes |
VT - Chittenden 6 | Kate Lalley | D | Yes |
VT - Chittenden 23 | Leonora Dodge | D | Yes |
VT - Chittenden 21 | Daisy Berbeco | D | Yes |
VT - Chittenden- Franklin | Christopher Mattos | R | No |
VT - Chittenden 15 | Brian Cina | D | Yes |
VT - Washington - Orange | Francis Matthew 'Topper' McFaun | R | Did Not Vote |