State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
ME | 1 | Troy Dale Jackson | Democratic | Yes |
ME | 2 | Harold L. 'Trey' Stewart III | Republican | No |
ME | 3 | Bradlee Thomas Farrin | Republican | Did Not Vote |
ME | 4 | Paul T. Davis Sr. | Republican | No |
ME | 5 | James F. 'Jim' Dill | Democratic | Yes |
ME | 6 | Marianne Moore | Republican | No |
ME | 7 | Louis Joseph 'Louie' Luchini | Democratic | Yes |
ME | 8 | Kimberley C. 'Kim' Rosen | Republican | Yes |
ME | 9 | Joseph M. Baldacci | Democratic | Did Not Vote |
ME | 10 | Stacey K. Guerin | Republican | No |
ME | 11 | Glenn E. 'Chip' Curry | Democratic | Yes |
ME | 12 | David R. 'Dave' Miramant | Democratic | No |
ME | 13 | Chloe S. Maxmin | Democratic | Yes |
ME | 14 | Craig V. Hickman | Democratic | Yes |
ME | 15 | Matthew G. 'Matt' Pouliot | Republican | No |
ME | 16 | Scott W. Cyrway | Republican | No |
ME | 17 | Russell J. Black | Republican | No |
ME | 18 | Lisa M. Keim | Republican | No |
ME | 19 | Richard A. 'Rick' Bennett | Republican | No |
ME | 20 | Edmund 'Ned' Claxton Jr. | Democratic | Yes |
ME | 21 | Nathan L. 'Nate' Libby | Democratic | Did Not Vote |
ME | 22 | Jeffrey L. 'Jeff' Timberlake | Republican | No |
ME | 23 | Eloise A. Vitelli | Democratic | Yes |
ME | 24 | Matthea Elisabeth 'Mattie' Daughtry | Democratic | Did Not Vote |
ME | 25 | Catherine E. 'Cathy' Breen | Democratic | Yes |
ME | 26 | G. William 'Bill' Diamond | Democratic | Yes |
ME | 27 | Benjamin M. 'Ben' Chipman | Democratic | Did Not Vote |
ME | 28 | Heather B. Sanborn | Democratic | Did Not Vote |
ME | 29 | Anne M. Carney | Democratic | Yes |
ME | 30 | Stacy Fielding Brenner | Democratic | Yes |
ME | 31 | Donna A. Bailey | Democratic | Yes |
ME | 32 | Susan A. Deschambault | Democratic | Yes |
ME | 33 | David Woodsome | Republican | No |
ME | 34 | Joseph E. Rafferty Jr. | Democratic | Yes |
ME | 35 | Mark W. Lawrence | Democratic | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
ME - 1 | Troy Dale Jackson | D | Yes |
ME - 2 | Harold L. 'Trey' Stewart III | R | No |
ME - 3 | Bradlee Thomas Farrin | R | Did Not Vote |
ME - 4 | Paul T. Davis Sr. | R | No |
ME - 5 | James F. 'Jim' Dill | D | Yes |
ME - 6 | Marianne Moore | R | No |
ME - 7 | Louis Joseph 'Louie' Luchini | D | Yes |
ME - 8 | Kimberley C. 'Kim' Rosen | R | Yes |
ME - 9 | Joseph M. Baldacci | D | Did Not Vote |
ME - 10 | Stacey K. Guerin | R | No |
ME - 11 | Glenn E. 'Chip' Curry | D | Yes |
ME - 12 | David R. 'Dave' Miramant | D | No |
ME - 13 | Chloe S. Maxmin | D | Yes |
ME - 14 | Craig V. Hickman | D | Yes |
ME - 15 | Matthew G. 'Matt' Pouliot | R | No |
ME - 16 | Scott W. Cyrway | R | No |
ME - 17 | Russell J. Black | R | No |
ME - 18 | Lisa M. Keim | R | No |
ME - 19 | Richard A. 'Rick' Bennett | R | No |
ME - 20 | Edmund 'Ned' Claxton Jr. | D | Yes |
ME - 21 | Nathan L. 'Nate' Libby | D | Did Not Vote |
ME - 22 | Jeffrey L. 'Jeff' Timberlake | R | No |
ME - 23 | Eloise A. Vitelli | D | Yes |
ME - 24 | Matthea Elisabeth 'Mattie' Daughtry | D | Did Not Vote |
ME - 25 | Catherine E. 'Cathy' Breen | D | Yes |
ME - 26 | G. William 'Bill' Diamond | D | Yes |
ME - 27 | Benjamin M. 'Ben' Chipman | D | Did Not Vote |
ME - 28 | Heather B. Sanborn | D | Did Not Vote |
ME - 29 | Anne M. Carney | D | Yes |
ME - 30 | Stacy Fielding Brenner | D | Yes |
ME - 31 | Donna A. Bailey | D | Yes |
ME - 32 | Susan A. Deschambault | D | Yes |
ME - 33 | David Woodsome | R | No |
ME - 34 | Joseph E. Rafferty Jr. | D | Yes |
ME - 35 | Mark W. Lawrence | D | Yes |