State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
CT | 1 | Matthew D. 'Matt' Ritter | Democratic | Yes |
CT | 2 | Raghib Allie-Brennan | Democratic | Yes |
CT | 3 | Minnie Gonzalez | Democratic | Yes |
CT | 4 | Julio A. Concepcion | Democratic | Yes |
CT | 5 | Brandon L. McGee Jr. | Democratic | Yes |
CT | 6 | Edwin 'Ed' Vargas Jr. | Democratic | Yes |
CT | 7 | Joshua M. Hall | Democratic | Yes |
CT | 8 | Timothy J. 'Tim' Ackert | Republican | No |
CT | 9 | Jason Rojas | Democratic | Yes |
CT | 10 | Henry J. Genga | Democratic | Yes |
CT | 11 | Jeffrey Currey | Democratic | Yes |
CT | 12 | Geoff Luxenberg | Democratic | Yes |
CT | 13 | Jason E. Doucette | Democratic | Yes |
CT | 14 | Tom Delnicki | Republican | No |
CT | 15 | Bobby Gibson | Democratic | Yes |
CT | 16 | John Kennedy Hampton | Democratic | Did Not Vote |
CT | 17 | Eleni Kavros DeGraw | Democratic | Yes |
CT | 18 | Jillian Gilchrest | Democratic | Yes |
CT | 19 | Tammy Exum | Democratic | Yes |
CT | 20 | Kate Farrar | Democratic | Yes |
CT | 21 | Michael 'Mike' Demicco | Democratic | Yes |
CT | 22 | William A. 'Dr. Bill, Bill, Doc P' Petit Jr. | Republican | Yes |
CT | 23 | Devin R. Carney | Republican | Yes |
CT | 24 | Emmanuel 'Manny' Sanchez | Democratic | Yes |
CT | 25 | Robert C. 'Bobby' Sanchez | Democratic | Yes |
CT | 26 | Peter A. Tercyak | Democratic | Yes |
CT | 27 | Gary Turco | Democratic | Yes |
CT | 28 | Amy Morrin Bello | Democratic | Yes |
CT | 29 | Kerry Szeps Wood | Democratic | No |
CT | 30 | Donna Veach | Republican | No |
CT | 31 | Jill Barry | Democratic | Yes |
CT | 32 | Christie Carpino | Republican | Yes |
CT | 33 | Brandon Chafee | Democratic | Did Not Vote |
CT | 34 | Irene Haines | Republican | No |
CT | 35 | Christine Goupil | Democratic | Yes |
CT | 36 | Christine Palm | Democratic | Yes |
CT | 37 | Holly H. Cheeseman | Republican | Yes |
CT | 38 | Kathleen McCarty | Republican | Yes |
CT | 39 | Anthony L. Nolan | Democratic | Yes |
CT | 40 | Christine Conley | Democratic | Yes |
CT | 41 | Joseph 'Joe' de la Cruz | Democratic | Did Not Vote |
CT | 42 | Mike France | Republican | No |
CT | 43 | Greg Howard | Republican | Yes |
CT | 44 | Anne Dauphinais | Republican | No |
CT | 45 | Brian Lanoue | Republican | No |
CT | 46 | Emmett D. Riley | Democratic | Yes |
CT | 47 | Doug Dubitsky | Republican | No |
CT | 48 | Brian T. Smith | Democratic | Yes |
CT | 49 | Susan Johnson | Democratic | Yes |
CT | 50 | Patrick 'Pat' Boyd | Democratic | Yes |
CT | 51 | Ricky 'Rick' Hayes | Republican | No |
CT | 52 | Kurt Vail | Republican | No |
CT | 53 | Tammy Nuccio | Republican | Yes |
CT | 54 | Gregory 'Gregg' Haddad | Democratic | Yes |
CT | 55 | Robin Green | Republican | Yes |
CT | 56 | Michael A. Winkler | Democratic | Yes |
CT | 57 | Jaime Foster | Democratic | Yes |
CT | 58 | Thomas 'Tom' Arnone | Democratic | Yes |
CT | 59 | Carol A. Hall | Republican | No |
CT | 60 | Jane M. Garibay | Democratic | Yes |
CT | 61 | Tami Zawistowski | Republican | No |
CT | 62 | Mark Anderson | Republican | No |
CT | 63 | Jay M. Case | Republican | No |
CT | 64 | Maria Horn | Democratic | Yes |
CT | 65 | Michelle L. Cook | Democratic | Yes |
CT | 66 | David Wilson | Republican | No |
CT | 67 | William 'Billy' Buckbee | Republican | Yes |
CT | 68 | Joe Polletta | Republican | No |
CT | 69 | Cindy Harrison | Republican | No |
CT | 70 | Rosa C. Rebimbas | Republican | No |
CT | 71 | Anthony J. 'Tony' D'Amelio | Republican | No |
CT | 72 | Larry B. Butler | Democratic | Yes |
CT | 73 | Ronald Napoli Jr. | Democratic | Yes |
CT | 74 | Michael DiGiovancarlo | Democratic | Yes |
CT | 75 | Geraldo Reyes Jr. | Democratic | Yes |
CT | 76 | John E. Piscopo | Republican | No |
CT | 77 | Cara Christine Pavalock-D'Amato | Republican | No |
CT | 78 | Whit Betts | Republican | No |
CT | 79 | Christopher Ziogas | Democratic | Yes |
CT | 80 | Gale Mastrofrancesco | Republican | No |
CT | 81 | John Fusco | Republican | No |
CT | 82 | Michael Quinn | Democratic | Yes |
CT | 83 | Catherine F. Abercrombie | Democratic | Yes |
CT | 84 | Hilda E. Santiago | Democratic | Yes |
CT | 85 | Mary M. Mushinsky | Democratic | Yes |
CT | 86 | Vincent J. 'Vin' Candelora | Republican | Yes |
CT | 87 | David Yaccarino | Republican | Yes |
CT | 88 | Joshua Elliott | Democratic | Yes |
CT | 89 | Lezlye Zupkus | Republican | No |
CT | 90 | Craig Charles Fishbein | Republican | No |
CT | 91 | Michael C. D'Agostino | Democratic | Yes |
CT | 92 | Patricia A. 'Pat' Dillon | Democratic | Yes |
CT | 93 | Toni Edmonds Walker | Democratic | Did Not Vote |
CT | 94 | Robyn A. Porter | Democratic | Yes |
CT | 95 | Juan R. Candelaria | Democratic | Yes |
CT | 96 | Roland J. Lemar | Democratic | Yes |
CT | 97 | Alphonse Paolillo Jr. | Democratic | Yes |
CT | 98 | Sean Scanlon | Democratic | Yes |
CT | 99 | Joseph H. 'Joe' Zullo | Republican | Yes |
CT | 100 | Quentin Williams | Democratic | Yes |
CT | 101 | John-Michael Parker | Democratic | Yes |
CT | 102 | Robin Comey | Democratic | Yes |
CT | 103 | Elizabeth 'Liz' Linehan | Democratic | Yes |
CT | 104 | Kara Rochelle | Democratic | Yes |
CT | 105 | Nicole Klarides-Ditria | Republican | Yes |
CT | 106 | Mitch Bolinsky | Republican | No |
CT | 107 | Stephen G. Harding | Republican | Yes |
CT | 108 | Pat Callahan | Republican | No |
CT | 109 | David Arconti Jr. | Democratic | Yes |
CT | 110 | Robert 'Bob' Godfrey | Democratic | Yes |
CT | 111 | Aimee Berger-Girvalo | Democratic | Yes |
CT | 112 | Anthony 'Tony' Scott | Republican | Yes |
CT | 113 | Jason Perillo | Republican | Yes |
CT | 114 | Mary Welander | Democratic | Yes |
CT | 115 | Dorinda Borer | Democratic | Yes |
CT | 116 | Michael DiMassa | Democratic | Yes |
CT | 117 | Charles J. Ferraro | Republican | Yes |
CT | 118 | Frank J. Smith | Democratic | Yes |
CT | 119 | Kathy Kennedy | Republican | Yes |
CT | 120 | Phillip Young | Democratic | Yes |
CT | 121 | Joseph P. 'Joe' Gresko | Democratic | Yes |
CT | 122 | Ben McGorty | Republican | Yes |
CT | 123 | David J. 'Dave' Rutigliano | Republican | Yes |
CT | 124 | Andre F. Baker Jr. | Democratic | Yes |
CT | 125 | Thomas 'Tom' O'Dea | Republican | No |
CT | 126 | Charlie L. Stallworth | Democratic | Yes |
CT | 127 | John F. 'Jack' Hennessy | Democratic | Yes |
CT | 128 | Christopher Rosario | Democratic | Yes |
CT | 129 | Steven Stafstrom Jr. | Democratic | Yes |
CT | 130 | Antonio D. Felipe | Democratic | Yes |
CT | 131 | David K. Labriola | Republican | No |
CT | 132 | Jennifer Leeper | Democratic | Yes |
CT | 133 | Cristin McCarthy Vahey | Democratic | Yes |
CT | 134 | Laura Devlin | Republican | Yes |
CT | 135 | Anne Hughes | Democratic | Yes |
CT | 136 | Jonathan Steinberg | Democratic | Yes |
CT | 137 | Chris Perone | Democratic | Yes |
CT | 138 | Kenneth M. Gucker | Democratic | Yes |
CT | 139 | Kevin Ryan | Democratic | Yes |
CT | 140 | Travis Simms | Democratic | Yes |
CT | 141 | Terrie E. Wood | Republican | Yes |
CT | 142 | Lucia 'Lucy' Dathan | Democratic | Yes |
CT | 143 | Stephanie Thomas | Democratic | Yes |
CT | 144 | Caroline B. Simmons | Democratic | Yes |
CT | 145 | Corey P. Paris | Democratic | Yes |
CT | 146 | David Michel | Democratic | Yes |
CT | 147 | Matt Blumenthal | Democratic | Yes |
CT | 148 | Daniel J. 'Dan' Fox | Democratic | Yes |
CT | 149 | Kimberly Fiorello | Republican | No |
CT | 150 | Stephen 'Steve' Meskers | Democratic | Yes |
CT | 151 | Harry Arora | Republican | No |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
CT - 1 | Matthew D. 'Matt' Ritter | D | Yes |
CT - 2 | Raghib Allie-Brennan | D | Yes |
CT - 3 | Minnie Gonzalez | D | Yes |
CT - 4 | Julio A. Concepcion | D | Yes |
CT - 5 | Brandon L. McGee Jr. | D | Yes |
CT - 6 | Edwin 'Ed' Vargas Jr. | D | Yes |
CT - 7 | Joshua M. Hall | D | Yes |
CT - 8 | Timothy J. 'Tim' Ackert | R | No |
CT - 9 | Jason Rojas | D | Yes |
CT - 10 | Henry J. Genga | D | Yes |
CT - 11 | Jeffrey Currey | D | Yes |
CT - 12 | Geoff Luxenberg | D | Yes |
CT - 13 | Jason E. Doucette | D | Yes |
CT - 14 | Tom Delnicki | R | No |
CT - 15 | Bobby Gibson | D | Yes |
CT - 16 | John Kennedy Hampton | D | Did Not Vote |
CT - 17 | Eleni Kavros DeGraw | D | Yes |
CT - 18 | Jillian Gilchrest | D | Yes |
CT - 19 | Tammy Exum | D | Yes |
CT - 20 | Kate Farrar | D | Yes |
CT - 21 | Michael 'Mike' Demicco | D | Yes |
CT - 22 | William A. 'Dr. Bill, Bill, Doc P' Petit Jr. | R | Yes |
CT - 23 | Devin R. Carney | R | Yes |
CT - 24 | Emmanuel 'Manny' Sanchez | D | Yes |
CT - 25 | Robert C. 'Bobby' Sanchez | D | Yes |
CT - 26 | Peter A. Tercyak | D | Yes |
CT - 27 | Gary Turco | D | Yes |
CT - 28 | Amy Morrin Bello | D | Yes |
CT - 29 | Kerry Szeps Wood | D | No |
CT - 30 | Donna Veach | R | No |
CT - 31 | Jill Barry | D | Yes |
CT - 32 | Christie Carpino | R | Yes |
CT - 33 | Brandon Chafee | D | Did Not Vote |
CT - 34 | Irene Haines | R | No |
CT - 35 | Christine Goupil | D | Yes |
CT - 36 | Christine Palm | D | Yes |
CT - 37 | Holly H. Cheeseman | R | Yes |
CT - 38 | Kathleen McCarty | R | Yes |
CT - 39 | Anthony L. Nolan | D | Yes |
CT - 40 | Christine Conley | D | Yes |
CT - 41 | Joseph 'Joe' de la Cruz | D | Did Not Vote |
CT - 42 | Mike France | R | No |
CT - 43 | Greg Howard | R | Yes |
CT - 44 | Anne Dauphinais | R | No |
CT - 45 | Brian Lanoue | R | No |
CT - 46 | Emmett D. Riley | D | Yes |
CT - 47 | Doug Dubitsky | R | No |
CT - 48 | Brian T. Smith | D | Yes |
CT - 49 | Susan Johnson | D | Yes |
CT - 50 | Patrick 'Pat' Boyd | D | Yes |
CT - 51 | Ricky 'Rick' Hayes | R | No |
CT - 52 | Kurt Vail | R | No |
CT - 53 | Tammy Nuccio | R | Yes |
CT - 54 | Gregory 'Gregg' Haddad | D | Yes |
CT - 55 | Robin Green | R | Yes |
CT - 56 | Michael A. Winkler | D | Yes |
CT - 57 | Jaime Foster | D | Yes |
CT - 58 | Thomas 'Tom' Arnone | D | Yes |
CT - 59 | Carol A. Hall | R | No |
CT - 60 | Jane M. Garibay | D | Yes |
CT - 61 | Tami Zawistowski | R | No |
CT - 62 | Mark Anderson | R | No |
CT - 63 | Jay M. Case | R | No |
CT - 64 | Maria Horn | D | Yes |
CT - 65 | Michelle L. Cook | D | Yes |
CT - 66 | David Wilson | R | No |
CT - 67 | William 'Billy' Buckbee | R | Yes |
CT - 68 | Joe Polletta | R | No |
CT - 69 | Cindy Harrison | R | No |
CT - 70 | Rosa C. Rebimbas | R | No |
CT - 71 | Anthony J. 'Tony' D'Amelio | R | No |
CT - 72 | Larry B. Butler | D | Yes |
CT - 73 | Ronald Napoli Jr. | D | Yes |
CT - 74 | Michael DiGiovancarlo | D | Yes |
CT - 75 | Geraldo Reyes Jr. | D | Yes |
CT - 76 | John E. Piscopo | R | No |
CT - 77 | Cara Christine Pavalock-D'Amato | R | No |
CT - 78 | Whit Betts | R | No |
CT - 79 | Christopher Ziogas | D | Yes |
CT - 80 | Gale Mastrofrancesco | R | No |
CT - 81 | John Fusco | R | No |
CT - 82 | Michael Quinn | D | Yes |
CT - 83 | Catherine F. Abercrombie | D | Yes |
CT - 84 | Hilda E. Santiago | D | Yes |
CT - 85 | Mary M. Mushinsky | D | Yes |
CT - 86 | Vincent J. 'Vin' Candelora | R | Yes |
CT - 87 | David Yaccarino | R | Yes |
CT - 88 | Joshua Elliott | D | Yes |
CT - 89 | Lezlye Zupkus | R | No |
CT - 90 | Craig Charles Fishbein | R | No |
CT - 91 | Michael C. D'Agostino | D | Yes |
CT - 92 | Patricia A. 'Pat' Dillon | D | Yes |
CT - 93 | Toni Edmonds Walker | D | Did Not Vote |
CT - 94 | Robyn A. Porter | D | Yes |
CT - 95 | Juan R. Candelaria | D | Yes |
CT - 96 | Roland J. Lemar | D | Yes |
CT - 97 | Alphonse Paolillo Jr. | D | Yes |
CT - 98 | Sean Scanlon | D | Yes |
CT - 99 | Joseph H. 'Joe' Zullo | R | Yes |
CT - 100 | Quentin Williams | D | Yes |
CT - 101 | John-Michael Parker | D | Yes |
CT - 102 | Robin Comey | D | Yes |
CT - 103 | Elizabeth 'Liz' Linehan | D | Yes |
CT - 104 | Kara Rochelle | D | Yes |
CT - 105 | Nicole Klarides-Ditria | R | Yes |
CT - 106 | Mitch Bolinsky | R | No |
CT - 107 | Stephen G. Harding | R | Yes |
CT - 108 | Pat Callahan | R | No |
CT - 109 | David Arconti Jr. | D | Yes |
CT - 110 | Robert 'Bob' Godfrey | D | Yes |
CT - 111 | Aimee Berger-Girvalo | D | Yes |
CT - 112 | Anthony 'Tony' Scott | R | Yes |
CT - 113 | Jason Perillo | R | Yes |
CT - 114 | Mary Welander | D | Yes |
CT - 115 | Dorinda Borer | D | Yes |
CT - 116 | Michael DiMassa | D | Yes |
CT - 117 | Charles J. Ferraro | R | Yes |
CT - 118 | Frank J. Smith | D | Yes |
CT - 119 | Kathy Kennedy | R | Yes |
CT - 120 | Phillip Young | D | Yes |
CT - 121 | Joseph P. 'Joe' Gresko | D | Yes |
CT - 122 | Ben McGorty | R | Yes |
CT - 123 | David J. 'Dave' Rutigliano | R | Yes |
CT - 124 | Andre F. Baker Jr. | D | Yes |
CT - 125 | Thomas 'Tom' O'Dea | R | No |
CT - 126 | Charlie L. Stallworth | D | Yes |
CT - 127 | John F. 'Jack' Hennessy | D | Yes |
CT - 128 | Christopher Rosario | D | Yes |
CT - 129 | Steven Stafstrom Jr. | D | Yes |
CT - 130 | Antonio D. Felipe | D | Yes |
CT - 131 | David K. Labriola | R | No |
CT - 132 | Jennifer Leeper | D | Yes |
CT - 133 | Cristin McCarthy Vahey | D | Yes |
CT - 134 | Laura Devlin | R | Yes |
CT - 135 | Anne Hughes | D | Yes |
CT - 136 | Jonathan Steinberg | D | Yes |
CT - 137 | Chris Perone | D | Yes |
CT - 138 | Kenneth M. Gucker | D | Yes |
CT - 139 | Kevin Ryan | D | Yes |
CT - 140 | Travis Simms | D | Yes |
CT - 141 | Terrie E. Wood | R | Yes |
CT - 142 | Lucia 'Lucy' Dathan | D | Yes |
CT - 143 | Stephanie Thomas | D | Yes |
CT - 144 | Caroline B. Simmons | D | Yes |
CT - 145 | Corey P. Paris | D | Yes |
CT - 146 | David Michel | D | Yes |
CT - 147 | Matt Blumenthal | D | Yes |
CT - 148 | Daniel J. 'Dan' Fox | D | Yes |
CT - 149 | Kimberly Fiorello | R | No |
CT - 150 | Stephen 'Steve' Meskers | D | Yes |
CT - 151 | Harry Arora | R | No |