State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
ID | 1A | Mark Sauter | Republican | Yes |
ID | 1B | Sage G. Dixon | Republican | Yes |
ID | 2A | Heather Scott | Republican | Yes |
ID | 2B | Dale Hawkins | Republican | Yes |
ID | 3A | Vito Barbieri | Republican | Yes |
ID | 3B | Jordan Redman | Republican | Yes |
ID | 4A | Joe Alfieri | Republican | Yes |
ID | 4B | Elaine Price | Republican | Yes |
ID | 5A | Ron J. Mendive | Republican | Yes |
ID | 5B | Tony Wisniewski | Republican | Yes |
ID | 6A | Lori McCann | Republican | Yes |
ID | 6B | Brandon Mitchell | Republican | Yes |
ID | 7A | Mike Kingsley | Republican | Yes |
ID | 7B | Charlie Shepherd | Republican | Yes |
ID | 8A | Matthew 'Matt' Bundy | Republican | Yes |
ID | 8B | Megan C. Blanksma | Republican | Yes |
ID | 9A | Jacyn Gallagher | Republican | Yes |
ID | 9B | Judy Boyle | Republican | Yes |
ID | 10A | Mike Moyle | Republican | Yes |
ID | 10B | Bruce Skaug | Republican | Yes |
ID | 11A | Julie Yamamoto | Republican | Yes |
ID | 11B | Chris Allgood | Republican | Yes |
ID | 12A | Jeff Cornilles | Republican | Yes |
ID | 12B | Ronald 'Jaron' Crane | Republican | Yes |
ID | 13A | Brent J. Crane | Republican | Yes |
ID | 13B | Kenny Wroten | Republican | Yes |
ID | 14A | Ted Hill | Republican | Yes |
ID | 14B | Josh Tanner | Republican | Yes |
ID | 15A | Steve Berch | Democratic | No |
ID | 15B | Dori Healey | Republican | Yes |
ID | 16A | Sonia Galaviz | Democratic | No |
ID | 16B | Colin Nash | Democratic | No |
ID | 17A | John Gannon | Democratic | No |
ID | 17B | Susan B. 'Sue' Chew | Democratic | No |
ID | 18A | Ilana Rubel | Democratic | No |
ID | 18B | Brooke Green | Democratic | No |
ID | 19A | Lauren Necochea | Democratic | No |
ID | 19B | Chris Mathias | Democratic | No |
ID | 20A | Joe A. Palmer | Republican | Yes |
ID | 20B | James Holtzclaw | Republican | Yes |
ID | 21A | James Petzke | Republican | Yes |
ID | 21B | Jeff Ehlers | Republican | Yes |
ID | 22A | John Vander Woude | Republican | Yes |
ID | 22B | Jason A. Monks | Republican | Yes |
ID | 23A | Melissa Durrant | Republican | Yes |
ID | 23B | Tina Lambert | Republican | Yes |
ID | 24A | Chenele Dixon | Republican | Yes |
ID | 24B | Steve Miller | Republican | Yes |
ID | 25A | Lance Clow | Republican | Yes |
ID | 25B | Gregory Lanting | Republican | Yes |
ID | 26A | Ned Burns | Democratic | No |
ID | 26B | Jack Nelsen | Republican | Yes |
ID | 27A | Douglas T. Pickett | Republican | Yes |
ID | 27B | Clay Handy | Republican | Yes |
ID | 28A | Richard 'Rick' Cheatum | Republican | Yes |
ID | 28B | Dan Garner | Republican | Yes |
ID | 29A | Dustin Whitney Manwaring | Republican | Yes |
ID | 29B | Nate Roberts | Democratic | No |
ID | 30A | David M. Cannon | Republican | Yes |
ID | 30B | Julianne Young | Republican | Yes |
ID | 31A | Jerald Raymond | Republican | Yes |
ID | 31B | Rod Furniss | Republican | Yes |
ID | 32A | Stephanie Jo Mickelsen | Republican | Yes |
ID | 32B | Wendy Horman | Republican | Yes |
ID | 33A | Barbara Dee Ehardt | Republican | Yes |
ID | 33B | Marco Erickson | Republican | Yes |
ID | 34A | Jon O. Weber | Republican | Yes |
ID | 34B | Britt Raybould | Republican | Yes |
ID | 35A | Kevin Andrus | Republican | Yes |
ID | 35B | Josh Wheeler | Republican | Yes |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
ID - 1A | Mark Sauter | R | Yes |
ID - 1B | Sage G. Dixon | R | Yes |
ID - 2A | Heather Scott | R | Yes |
ID - 2B | Dale Hawkins | R | Yes |
ID - 3A | Vito Barbieri | R | Yes |
ID - 3B | Jordan Redman | R | Yes |
ID - 4A | Joe Alfieri | R | Yes |
ID - 4B | Elaine Price | R | Yes |
ID - 5A | Ron J. Mendive | R | Yes |
ID - 5B | Tony Wisniewski | R | Yes |
ID - 6A | Lori McCann | R | Yes |
ID - 6B | Brandon Mitchell | R | Yes |
ID - 7A | Mike Kingsley | R | Yes |
ID - 7B | Charlie Shepherd | R | Yes |
ID - 8A | Matthew 'Matt' Bundy | R | Yes |
ID - 8B | Megan C. Blanksma | R | Yes |
ID - 9A | Jacyn Gallagher | R | Yes |
ID - 9B | Judy Boyle | R | Yes |
ID - 10A | Mike Moyle | R | Yes |
ID - 10B | Bruce Skaug | R | Yes |
ID - 11A | Julie Yamamoto | R | Yes |
ID - 11B | Chris Allgood | R | Yes |
ID - 12A | Jeff Cornilles | R | Yes |
ID - 12B | Ronald 'Jaron' Crane | R | Yes |
ID - 13A | Brent J. Crane | R | Yes |
ID - 13B | Kenny Wroten | R | Yes |
ID - 14A | Ted Hill | R | Yes |
ID - 14B | Josh Tanner | R | Yes |
ID - 15A | Steve Berch | D | No |
ID - 15B | Dori Healey | R | Yes |
ID - 16A | Sonia Galaviz | D | No |
ID - 16B | Colin Nash | D | No |
ID - 17A | John Gannon | D | No |
ID - 17B | Susan B. 'Sue' Chew | D | No |
ID - 18A | Ilana Rubel | D | No |
ID - 18B | Brooke Green | D | No |
ID - 19A | Lauren Necochea | D | No |
ID - 19B | Chris Mathias | D | No |
ID - 20A | Joe A. Palmer | R | Yes |
ID - 20B | James Holtzclaw | R | Yes |
ID - 21A | James Petzke | R | Yes |
ID - 21B | Jeff Ehlers | R | Yes |
ID - 22A | John Vander Woude | R | Yes |
ID - 22B | Jason A. Monks | R | Yes |
ID - 23A | Melissa Durrant | R | Yes |
ID - 23B | Tina Lambert | R | Yes |
ID - 24A | Chenele Dixon | R | Yes |
ID - 24B | Steve Miller | R | Yes |
ID - 25A | Lance Clow | R | Yes |
ID - 25B | Gregory Lanting | R | Yes |
ID - 26A | Ned Burns | D | No |
ID - 26B | Jack Nelsen | R | Yes |
ID - 27A | Douglas T. Pickett | R | Yes |
ID - 27B | Clay Handy | R | Yes |
ID - 28A | Richard 'Rick' Cheatum | R | Yes |
ID - 28B | Dan Garner | R | Yes |
ID - 29A | Dustin Whitney Manwaring | R | Yes |
ID - 29B | Nate Roberts | D | No |
ID - 30A | David M. Cannon | R | Yes |
ID - 30B | Julianne Young | R | Yes |
ID - 31A | Jerald Raymond | R | Yes |
ID - 31B | Rod Furniss | R | Yes |
ID - 32A | Stephanie Jo Mickelsen | R | Yes |
ID - 32B | Wendy Horman | R | Yes |
ID - 33A | Barbara Dee Ehardt | R | Yes |
ID - 33B | Marco Erickson | R | Yes |
ID - 34A | Jon O. Weber | R | Yes |
ID - 34B | Britt Raybould | R | Yes |
ID - 35A | Kevin Andrus | R | Yes |
ID - 35B | Josh Wheeler | R | Yes |