State | District | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|---|
CT | 1 | John W. Fonfara | Democratic | Yes |
CT | 2 | Douglas McCrory | Democratic | Yes |
CT | 3 | Saud Anwar | Democratic | Did Not Vote |
CT | 4 | Stephen 'Steve' Cassano | Democratic | Yes |
CT | 5 | Derek Slap | Democratic | Did Not Vote |
CT | 6 | Richard 'Rick' Lopes | Democratic | Did Not Vote |
CT | 7 | John A. Kissel | Republican | No |
CT | 8 | Kevin D. Witkos | Republican | Did Not Vote |
CT | 9 | Matthew L. 'Matt' Lesser | Democratic | Yes |
CT | 10 | Gary A. Winfield | Democratic | Yes |
CT | 11 | Martin M. Looney | Democratic | Yes |
CT | 12 | Christine Cohen | Democratic | Yes |
CT | 13 | Mary Daugherty Abrams | Democratic | Yes |
CT | 14 | James Maroney | Democratic | Yes |
CT | 15 | Joan V. Hartley | Democratic | Yes |
CT | 16 | Robert C. 'Rob' Sampson | Republican | Did Not Vote |
CT | 17 | Jorge Cabrera | Democratic | Yes |
CT | 18 | Heather B. Somers | Republican | Did Not Vote |
CT | 19 | Catherine Ann 'Cathy' Osten | Democratic | Yes |
CT | 20 | Paul M. Formica | Republican | Did Not Vote |
CT | 21 | Kevin C. Kelly | Republican | No |
CT | 22 | Marilyn Moore | Democratic | Yes |
CT | 23 | Dennis Bradley | Democratic | Yes |
CT | 24 | Julie Kushner | Democratic | Yes |
CT | 25 | Bob Duff | Democratic | Yes |
CT | 26 | Will Haskell | Democratic | Yes |
CT | 27 | Patricia Billie Miller | Democratic | Yes |
CT | 28 | Tony Hwang | Republican | No |
CT | 29 | Mae M. Flexer | Democratic | Yes |
CT | 30 | Craig A. Miner | Republican | No |
CT | 31 | Henri Martin | Republican | Did Not Vote |
CT | 32 | Eric C. Berthel | Republican | No |
CT | 33 | Norman Needleman | Democratic | Yes |
CT | 34 | Paul Cicarella Jr. | Republican | Did Not Vote |
CT | 35 | Daniel A. Champagne | Republican | No |
CT | 36 | Alexandra Kasser | Democratic | Did Not Vote |
State | Name | Party | Vote |
---|---|---|---|
CT - 1 | John W. Fonfara | D | Yes |
CT - 2 | Douglas McCrory | D | Yes |
CT - 3 | Saud Anwar | D | Did Not Vote |
CT - 4 | Stephen 'Steve' Cassano | D | Yes |
CT - 5 | Derek Slap | D | Did Not Vote |
CT - 6 | Richard 'Rick' Lopes | D | Did Not Vote |
CT - 7 | John A. Kissel | R | No |
CT - 8 | Kevin D. Witkos | R | Did Not Vote |
CT - 9 | Matthew L. 'Matt' Lesser | D | Yes |
CT - 10 | Gary A. Winfield | D | Yes |
CT - 11 | Martin M. Looney | D | Yes |
CT - 12 | Christine Cohen | D | Yes |
CT - 13 | Mary Daugherty Abrams | D | Yes |
CT - 14 | James Maroney | D | Yes |
CT - 15 | Joan V. Hartley | D | Yes |
CT - 16 | Robert C. 'Rob' Sampson | R | Did Not Vote |
CT - 17 | Jorge Cabrera | D | Yes |
CT - 18 | Heather B. Somers | R | Did Not Vote |
CT - 19 | Catherine Ann 'Cathy' Osten | D | Yes |
CT - 20 | Paul M. Formica | R | Did Not Vote |
CT - 21 | Kevin C. Kelly | R | No |
CT - 22 | Marilyn Moore | D | Yes |
CT - 23 | Dennis Bradley | D | Yes |
CT - 24 | Julie Kushner | D | Yes |
CT - 25 | Bob Duff | D | Yes |
CT - 26 | Will Haskell | D | Yes |
CT - 27 | Patricia Billie Miller | D | Yes |
CT - 28 | Tony Hwang | R | No |
CT - 29 | Mae M. Flexer | D | Yes |
CT - 30 | Craig A. Miner | R | No |
CT - 31 | Henri Martin | R | Did Not Vote |
CT - 32 | Eric C. Berthel | R | No |
CT - 33 | Norman Needleman | D | Yes |
CT - 34 | Paul Cicarella Jr. | R | Did Not Vote |
CT - 35 | Daniel A. Champagne | R | No |
CT - 36 | Alexandra Kasser | D | Did Not Vote |